Artykuły:

Staramy się nieustannie podnosić kwalifikacje, nie odwracając uwagi od zagadnień ekologii i zdrowia. Świat nieprzerwanie idzie do przodu a my staramy się za nim nadążyć. Poniższe artykuły zwracają uwagę na wartości jakimi się kierujemy: zdrowe i harmonijne życie w komforcie, jaki oferują nasze czasy. Nie chcemy jednak zapominać, że ułatwienia cywilizacyjne niosą ze sobą nierzadko także zagrożenia, takie jak zanieczyszczenia szkodliwe dla zdrowia. Jeśli nie jest Ci obojętne jakim powietrzem oddychasz Ty i Twoi najbliżsi, my pomożemy Ci cieszyć się komfortem cywilizacyjnym minimalizując zagrożenia – zaczynając od dzielenia się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem. Jeśli nasze artykuły przypadną Ci do gustu – dołącz do naszej pogoni za zdrowym, harmonijnym i satysfakcjonującym życiem i zapisz się do newslettera na samym dole. Poinformujemy Cię o publikacji kolejnych artykułów.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny aprobuje ozonowanie w walce z koronawirusem!

„Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny informuje, że w obecnej szczególnej sytuacji epidemicznej i szybkim szerzeniu się zakażeń SARS-CoV-2 procedurę dezynfekcji pomieszczeń biurowych ozonem uważa za akceptowalną, jednak wyłącznie w warunkach rygorystycznej kontroli i nadzorowania tego procesu. Dotyczy to stężeń ozonu w powietrzu pomieszczenia w trakcie zabiegu i przed oddaniem pomieszczenia do ponownego użytkowania oraz właściwej ochrony pracowników, zarówno przeprowadzających ozonowanie, jak osób wykonujących pracę w pomieszczeniach poddawanych ozonowaniu”

Zhou Muzhi - Profesor Tokyo Keizai University

"Użycie ozonu byłoby błogosławieństwem dla zatłoczonych szpitali, fabryk, przestrzeni publicznej, komunikacji miejskiej i domów"

0 %

Taką skuteczność neutralizacji osiągnął ozon w przypadku wirusa SARS zaszczepionego na komórkach nerkowych małpy. Koronawirus, z którym zmaga się obecnie świat, jest w 80% identyczny pod względem sekwencji genetycznej z wirusem SARS. Zhou Muzhi – Profesor Tokyo Keizai University – nawołuje do używania ozonu w walce z pandemią na świecie.

Czym jest syndrom chorego budynku?

0 %

Według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) aż 30% nowych i odnowionych budynków wykazuje szkodliwy wpływ na przebywających tam ludzi. Objawy: bezsenność, nowotwory, alergie, przewlekłe przemęczenie, bóle głowy, choroby układu oddechowego… Jak można temu zapobiegać?

Czy arsen ulatniający się z tapet doprowadził do śmierci Napoleona?

0 lat

Tyle lat żył na Wyspie Świętej Heleny nim zmarł w bliżej niesprecyzowanych okolicznościach. Dr David Jones przedstawił teorię, że Napoleon zatruł się arszenikiem, który uwalniały pod wpływem wilgoci tapety w jego mieszkaniu. A jakie szkodliwe substancje uwalniają do powietrza dzisiejsze materiały budowlane?

Trupie jady wytwarzane przez ciało zmarłej osoby są niezwykle niebezpieczne

0 h

Tyle godzin po śmierci zmarłego trwa nim trupie jady staną się najbardziej niebezpieczne dla człowieka. W chwili zgonu ciało zaczyna emitować ponad 30 szkodliwych związków do powietrza. Wszystkie są niebezpieczne dla żyjących.

Bądź na bieżąco w kwestiach czystego powietrza!

Newsletter odmienny od innych!

  1. To przede wszystkim informacje ze świata nauki o tym, co dotyczy innowacyjnych rozwiązań i nowych zagrożeń związanych z powietrzem, które otacza nas w domu, pracy, w mieście czy poza nim.
  2. Informujemy, o planowanych przez nas akcjach promocyjnych, w ramach których będziesz miał okazję wypróbować ozonowanie na bardziej atrakcyjnych warunkach lub w lepszej cenie.
  3. Nie zasypiemy Cię masą niepotrzebnych wiadomości.

Przewiń do góry