Dlaczego potrzebujesz

  • Większość odnowionych lub współczesnych budynków posiada niedostateczną wentylację: szczelne okna, drzwi, poddasza, ocieplone mury powodują, że mniej ciepła ucieka. Efektem tego jednak jest powietrze gorszej jakości niż na zewnątrz, nawet biorąc pod uwagę smog.
  • Materiały budowlane emitują do powietrza szkodliwe związki, które mogą truć domowników przez wiele lat. Podobnie jak drewno wydziela bakteriobójcze olejki eteryczne, tak odremontowane lub nowe pomieszczenie emituje chemiczne związki z klejów, farb malarskich, paneli, lakierów,  etc.
  • Współczesne mieszkania i miejsca pracy wypełnione są po brzegi wyposażeniem zrobionym ze sztucznych materiałów, które cząstka po cząstce uwalniają do powietrza szkodliwe substancje.
  • Detergenty używane do utrzymania czystości, włączając w to proszki do prania, odświeżacze zapachów, środki na bazie chloru – po spełnieniu swojej roli ulatniają do powietrza i są w nim obecne.
  • Warunki oferujące dużą wilgotność i stałe ciepło, brak świeżego powietrza to idealne warunki do rozwoju roztoczy oraz innych bakterii i zarazków, które cały czas podrażniają układ odporności.
  • Styl życia, w którym większość ludzi spędza połowę czasu w pomieszczeniu, a następnie drugą połowę w większości w domu powoduje, że należy zadbać by powietrze, którym się oddycha większość życia było jak najlepszej jakości.
  • Spędzenie większości życia w zanieczyszczonym powietrzu ma bardzo poważny wpływ na zdrowie. Nie tylko wzrasta ryzyko wystąpienia najpoważniejszych chorób śmiertelnych. Brak czystego powietrza to także nieuświadomiony dyskomfort na co dzień: bezsenność, bóle głowy, brak koncentracji, apatia, brak sił do działania – to tylko najlżejsze objawy tego walczy z tym, czym oddycha.

Brzmi fatalistycznie?

Masz prawo kwestionować powyższe informacje, podejrzewając, że jak cały świat wokół Ciebie, chcemy zmusić Cię do kupowania. Zastanów się jednak dlaczego nasi dziadkowie nie znali czegoś takiego jak alergie, w 2020 roku zaś według rachunków naukowców alergia będzie problemem co drugiego Europejczyka!

Kliknij poniżej i dowiedz się jak ozon radzi sobie z:

Ozon potrafi poradzić sobie nawet z bakterią e. coli, salmonellą czy wirusem HIV. Jest doskonałą metodą dezynfekcji i zniszczy także bardziej powszechne zarazki jak chociażby wirusy grypy.

Powietrze w domu może być nawet 3-4 razy bardziej toksyczne, od powietrza na zewnątrz. Główną przyczyną są sztuczne związki chemiczne, jak formaldehyd, ksylen czy toluen, obecne w farbach, materiałach budowlanych czy meblach.

Ozon trwale rozbija związki zapachowe, dzięki czemu pozbędziesz się brzydkiego zapachu na zawsze, a nie jedynie go przykryjesz. Kupione auto w którym palono papierosy, zapach stęchlizny, wilgoci – to problemu, które nie stanowią wyzwania dla ozonu

Grzyby wytwarzają mykotoksyny, rakotwórcze i mutagenne substancje, które wchłaniane z kurzem przyczyniają się do ostrych zatruć mogących skończyć nie tylko astmą, nowotworem, niepłodnością ale nawet śmiercią.

Ozonowanie jest metodą, która może przynieść ulgę osobom posiadającym różne alergie, ponieważ ozon niszczy obecne w powietrzu alergeny, czyli źródło reakcji alergicznej. Spróbuj tej metody jako alternatywy dla kosztownej i niezdrowej farmakologii.

Ozon nie tylko niszczy roztocza, ale także dekontaminuje pomieszczenie, tzn oczyszcza je z mikroelementów, które stanowią pokarm roztoczy. Dzięki temu dłużej utrzymuje się efekt.

Czym jest ozonowanie i jak działa?

Skrótowo rzecz ujmując ozonowanie to metoda dezynfekcji pomieszczeń, której największymi zaletami jest skuteczność i ekologiczność. Drugą z tych cech omówimy poniżej, w tym miejscu skupimy się na skuteczności. Najpopularniejszym środkiem dezynfekującym na świecie jest chlor i to właśnie porównanie z nim ukazuje siłę ozonu, który jest do niego 50 razy silniejszy a zarazem 3000 razy szybszy. Jest to spowodowane tym, że ozon jest bardzo silnym utleniaczem, nazywany jest też “aktywnym tlenem”. Dzięki swoim zdolnościom antyseptycznym i utleniającym niszczy obecne w powietrzu i na powierzchniach pomieszczenia zarazki, bakterie, wirusy, alergeny, mykotoksyny pleśni i grzybów, niebezpieczne dla człowieka związki chemiczne oraz brzydkie zapachy, takie jak stęchlizna czy zapach papierosów.

Ozon jest gazem nietrwałym. Ma to swoje wady i zalety, chociażby takie, że ozon trzeba wytwarzać na miejscu, bo nie da się go przewieźć np. w butlach. Dokonuje się tego za pomocą generatorów, które zmieniają obecny w powietrzu tlen (O2) w ozon (O3). Zaletą jest jednakże to, że ozon po skończonym procesie w ciągu godziny rozpada się do zwykłego tlenu i pomieszczenie nadaje się do użytkowania.

Generatory ozonu

National Geographic o ozonowaniu

Masz wątpliwości, czy ozonowanie jest rzeczywiście tak skuteczne lub jesteś podejrzliwy wobec sztuczek marketingowych, na każdym kroku skłaniającym do wydawania pieniędzy? Nie tylko uważamy, że masz do tego prawo, więcej – uważamy, że wręcz powinieneś sprawdzić to, o czym piszemy w innych źródłach. Z naszej strony proponujemy rzetelny artykuł, który możesz przeczytać klikając poniżej.

Przewiń do góry