Usuwanie zapachów

 

Ozon (O3) dość szybko, bo już po 20-50 minutach, rozpada się na dwuatomowy tlen (O2) i jednoatomowy (O), który jest bardzo silnym utleniaczem. Kiedy ten pojedynczy atom tlenu przyłącza się do nienasyconych związków organicznych zupełnie zmienia ich właściwości, kolokwialnie mówiąc – rozbija je. Dlatego ozon nie maskuje zapachów, lecz trwale je usuwa niszcząc same związki.

W niektórych przypadkach ozonowanie to jedyna możliwość pozbycia się bardzo intensywnego zapachu, np. zapachu spalenizny po pożarze. Wymaga to osiągnięcia bardzo wysokiego i długotrwałego stężenia ozonu, często wymaga powtórzenia procesu, lecz jest to jedyna możliwość pozbycia się tego zapachu, świadcząca o sile tej metody. Z innymi zapachami ozon radzi sobie dużo szybciej.

Działanie ozonu na zapachy

Jakie zapachy ozon może usunąć?

  • Zapach dymu papierosowego, wilgoci, stęchlizny etc. w mieszkaniu, domu czy miejscu pracy. Usunięcie przykrych zapachów poprawi samopoczucie domowników bądź pracowników.
  • Przykre zapachy, będące efektem prowadzonej działalności gospodarczej np. natarczywych zapachów smażenia w restauracji, czy zapachu potu na siłowni albo w szatni sportowej. Pozbycie się tego typu zapachów zapewnia lepsze skojarzenia i wrażenia klientom korzystającym z takich lokali, zwłaszcza, że podświadomie unikamy miejsc brzydko pachnących.
  • Zastały zapach mieszkania, które kupiłeś lub zamierzasz sprzedać. W pierwszym przypadku szybko zapomnisz o poprzednich właścicielach, a Twoje wymarzone mieszkanie kojarzyć się będzie z zapachem letniej burzy. W drugim wywołasz pozytywne wrażenie na potencjalnym nabywcy – nic nie zniechęca bardziej, nawet w sposób nieświadomy, jak brzydki zapach.
  • Brzydki zapach samochodu, zwłaszcza odór dymu papierosowego. Ozonowanie jest wskazane zwłaszcza kiedy kupiłeś brzydko pachnące auto, lub zamierzasz skusić do kupna potencjalnego nabywcę, bez opuszczania ceny ze względu na zapach.

Ozon a inne metody:

Nie ma innej równie skutecznej metody usuwania zapachów, co ozonowanie. Czasami, jak w przypadku zapachu pożaru, jest to zresztą jedyna metoda dająca rezultaty. Ozon trwale niszczy zapachy, dzięki czemu problem jest rozwiązany definitywnie i ostatecznie. Niektóre zapachy są oczywiście trudniejsze do zniwelowania, lecz zamawiając naszą usługę masz gwarancję, że będziemy ozonować tak długo, aż pozbędziemy się przykrego zapachu. Po skończonym ozonowaniu jedyny zapach, jaki można poczuć to zapach letniej burzy. Jest on wyczuwalny, w zależności od warunków, przez wiele dni.

Przewiń do góry